Агрономія

Визначено найоптимальнішу фазу для захисту ріпаку від квіткоїда

Оптимальним строком для обприскування посівів ріпаку проти шкідників генеративних органів (квіткоїда, насіннєвого прихованохоботника, стручкового комарика (галиці) є кінець бутонізації  (жовтий бутон).

Про це AgroTімes розповіла завідувач лабораторії токсикології пестицидів Інституту захисту рослин НАНУ Ольга Власова.

 «Вибір строків обприскування посівів проти квіткоїда, насіннєвого прихованохоботника, стручкового комарика (галиці) дещо складніший. Як свідчать результати обліків, максимальна чисельність імаго спостерігається в період цвітіння ріпаку, коли інсектициди негативно впливають на чисельність запилювачів. При обприскуванні після цвітіння (початок стручкування) майже всі інсектициди не вкладаються у регламент строку останньої обробки. Тому фаза бутонізації є найбільш оптимальною для обробки посівів», – зазначила науковець.

Окрім того, обираючи інсектицид для захисту посівів, слід врахувати, що урожай  з посівів, оброблених інсектицидами на основі діючих речовин дельтаметрин (Децис Профі, Децис f – Люкс), лямбда-цигалотрин (Карате 050, Карате Зеон), диметоат (Данадим), забороняється використовувати на корм тваринам та олію в харчовій промисловості. 

Також Ольга Власова нагадала, що не всі інсектициди однаково токсичні для бджіл. Серед них менш небезпечні Моспілан, Біскайя, Карате Зеон, у рекомендованих нормах витрат.

Читайте також: На посівах озимого ріпаку подекуди в регіонах виявили прихованохоботників, капустяну попелицю та піщаного мідяка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!