Тваринництво

Лікувати клоацит у птиці економічно недоцільно

Основними причинами появи клоациту у птиці є порушення умов годівлі й утримання. У курчат ця хвороба виникає за згодовування їм комбікорму, що містить плівки ячменю, вівса або висівки.

У курей і качок на початку яйцекладки клоацит виникає внаслідок подразнення слизової оболонки під час виходу яйця.

Нерідко клоацит виникає як ускладнення захворювань бактеріальної, вірусної чи паразитарної етіології.

Хвора птиця стрімко худне, в неї суттєво знижується яйценосність. При цьому вона малорухлива, пригнічена, з вираженою ціанотичністю гребеня та сережок.

На початку розвитку клоациту спостерігається набряк і сухість слизової оболонки клоаки. У подальшому слизова оболонка покривається казеозним ексудатом, після видалення якого відмічають кровотечі.

Сприятливими чинниками для виникнення патології є недотримання санітарно-гігієнічних умов утримання птиці, погано відрегульовані температура та відносна вологість у пташнику. Також виникненню клоациту сприяють перевищення допустимого рівня вмісту шкідливих газів, збої в режимах освітлення, перевищення щільності посадки птиці.

Лікування клоациту економічно недоцільно.

Для профілактики захворювання слід чітко балансувати вміст у раціоні поживних речовин, вітамінів і мінералів. Позитивний ефект дає введення в раціон птиці препаратів на основі селену та сорбентів. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!