Сої в світі буде більше, ніж очікували
Лютнева доповідь USDA виявилась ведмежою для світового соєвого ринку.
Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, збільшення прогнозу світового виробництва, і, як наслідок, кінцевих запасів, стане додатковим фактором тиску на експортні ціни.
Так, у 2019/20 МР рівень світових запасів, порівняно із січневою оцінкою, було підвищено на 2,19 млн – до 98,86 млн тонн, хоча вони все ще лишаються суттєво нижчими за рекордний показник попереднього сезону у 111,22 млн тонн.
Збільшення до 339,4 млн тонн поточного виробництва сої в світі стало наслідком перегляду прогнозу для Бразилії. Попри те, що ринок очікував на більш високий врожай бразильської сої, оприлюднений аналітиками USDA прогноз у 125 млн тонн виявився дещо несподіваним. Приріст виробництва сої в Бразилії на 2 млн тонн став причиною підвищення прогнозу її експорту на 1 млн до 77 млн тонн та власних кінцевих запасів на майже мільйон тонн.
«У разі, якщо оприлюднені пронози справдяться, то цьогорічний обсяг виробництва та експорту бразильської сої буде рекордним. Втім, аналітики бразильської CONAB поки роблять більш обережні прогнози. Так, за їхніми останніми оцінками, цьогорічний врожай соєвих бобів у країні становитиме 123,2 млн тонн, що, правда, також вище за їхній попередній прогноз у 122,2 млн тонн», – зазначила Марія Колесник.
Крім бразильської сої світовий ринок може розраховувати на додаткові 1,37 млн тонн соєвих бобів зі США. Саме на таку цифру USDA підвищило власний прогноз цьогорічного американського експорту, відповідно скоротивши оцінку кінцевих залишків в країні.
Крім США та Бразилії, які домінують серед постачальників на соєвому ринку, варто приділити значну увагу Китаю, який є основним її споживачем. В своєму останньому звіті американські аналітики показали, що обсяг імпорту соєвих бобів Китаєм у 2019/20 МР становитиме 88 млн тонн, що на 3 млн вище за їх власний січневий прогноз та на 5,46 млн тонн – за минулорічний показник.
Таке збільшення поставок, за прогнозами, має розподілитись на внутрішнє споживання (+1 млн тонн) та власне запаси (+2 млн тонн). Водночас, через спалах коронавірусу в Китаї багато переробних підприємств закриті, і коли буде відновлена їх робота, поки невідомо. Отже, рівень внутрішнього споживання Китаєм у найближчому майбутньому та обсяг його закупівель є доволі невизначеною величиною, яка буде корегувати цінові тренди протягом поточного сезону.
Додати коментар