Птицю вільного вигулу найкраще утримувати на амарантових полях
Дніпропетровська ферма «Ольвія» утримує птицю на амарантових полях, що сертифіковані за органічним стандартом.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник ферми Ігор Філіппенко.
Для птиці вільного вигулу амарант – чудова рослина, наголосив він. Її великі листки створюють для птиці крону, де вона ховається й почуває себе у безпеці. Також це місце, де є тінь у літню спеку.
«Досліджено, що в птиці вільного вигулу суттєво розвинені долі мозку, що відповідають за стрес, бо в природних умовах вирощування вона постійно чекає, що на неї накинеться хижак, – пояснив фермер. – У птиці, що утримується в клітках і приміщенні, такого стресу немає, вона почуває себе більш захищеною».
Птиця вільного вигулу серед амарантових насаджень поїдає листки з нижнього ярусу, розпушує ґрунт у пошуку здобичі, забезпечуючи додаткову аерацію полю й добриво.
«Вирощування птиці вільного вигулу на амарантових полях – ідеальний симбіоз, – переконаний Ігор Філіппенко, – з пшеницею так не вийде: з’їсть колос – і все».
На амарантові поля його господарство вивозить птицю, коли культура вже дещо підросла, і кури не зможуть склювати верхні листки та насіння. Нижні листки, які вона скльовує, постійно відростають.
«Я турбувався через високий уміст щавлевої кислоти в амаранті, щоб у птиці не було проблем із нирками, – розповів власник ферми, – але все виявилося добре. Поживність листків амаранту становить 20% сухої речовини до стадії бутонізації».
Проблемою Ігор Філіппенко називає надто високий вміст клітковини в амаранті восени і зниження вмісту білка. «Ми ще розмірковуємо, як вирішити питання балансування раціону птиці у цей час. Торік на поля, де вигулювалася птиця, підсіяли тритикале й просо».
Як повідомлялося, в різних країнах нормативні документи щодо системи вільного вигулу (Free Range) мають досить значні розбіжності.
Додати коментар