Плодову продукцію дешевше охолоджувати водою
Промислове охолодження свіжих плодів і овочів за допомогою води (гідрокулінг) є вигіднішим порівняно із традиційними технологіями, де роль теплового агенту грає повітря.
Уся справа у теплоємності агенту — кількості теплоти, яку необхідно йому надати аби він нагрівся на 1 °C. За температури 0 °C теплоємність води та повітря різниться у чотири рази: у води вона дорівнює 4127 Дж/(кг·°C), а у повітря — 1005. Тобто, за умовно однакової площі контакту із продуктом вода забиратиме з нього більше теплоти аніж повітря за той самий час.
Окрім енергоефективності метод гідрокулінгу має й інші переваги.
Так, його застосування під час доробки урожаю черешні захищатиме плоди від зневоднення у процесі охолодження: постійний контакт із водою запобігає випаровуванню вологи шкірочкою. Під час гідроохолодження плоди можна й знезаражувати, наприклад шляхом незначного додавання хлору, а також — мити.
Перелік видів свіжої плодоовочевої продукції, яку доцільно охолоджувати методом гідрокулінгу, досить широкий. У овочівництві це спаржа, боби, солодка кукурудза, дині, селера, горох, редис.
Садівникам цей метод варто застосовувати для охолодження урожаю персика й черешні.
Метод також рекомендований під час попереднього охолодження продукції що потім ітиме на заморозку.
Про те, як організувати у господарстві цех водного охолодження плодів читайте у статті «Що таке гідрокулінг», яка опублікована у №12-2019 журналу «Садівництво по-українськи».
Додати коментар