Агрономія

Буркун збагачує ґрунт поживними речовинами

Як бобова рослина буркун білий з допомогою бульбочкових бактерій фіксує азот повітря та збагачує ним ґрунт. Так, після заорювання буркуну білого на зелене добриво з його масою в ґрунт поступає близько 250–500 кг біологічного азоту на гектар, що відповідає 40–60 т гною.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer 

Окрім того, ця цінна кормова культура після заорювання збагачує ґрунт фосфором (60–65 кг/га), калієм (130–160 кг\га), кальцієм (110–120 кг\га) та магнієм  (45–48 кг/га). Заорювати буркун у ґрунт необхідно, коли висота рослин сягає 15 см.

«Буркун окультурює не лише верхній шар ґрунту, а й глибший підорний шар, збагачуючи його органічними та мінеральними речовинами з допомогою кореневих виділень у формі амінокислот, вуглеводів, мінеральних солей фосфору, калію, сірки, кальцію тощо», — зазначив науковий співробітник Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Степан Антонів.

Окрім того, після вирощування буркуну білого покращуються водно-фізичні властивості та структурний стан ґрунту, особливо важких глинистих і піщаних ґрунтів, знижується кислотність ґрунту.

Читайте також: У «Подільській марці» розповіли, за яких умов вигідно вирощувати бобові культури

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!