Тваринництво

До фізичних і хімічних методів оброблення кормів для профілактики мікотоксикозу вдаються нечасто

До фізичних і хімічних методів оброблення кормів для профілактики мікотоксикозу вдаються нечасто

Фізичні методи профілактики мікотоксикозів у великої рогатої худоби передбачають механічне видалення частини корму, забрудненого мікроскопічними грибами та їхніми токсинами.

Однак забруднена мікотоксинами ділянка корму може бути на відстані до 1 м від вогнища ураження пліснявою. Зважаючи на те, що деякі мікотоксини мають природну флуоресценцію, для виявлення забрудненого мікотоксинами зерна застосовують методику визначення явища флуоресценції.

Для фізичної інактивації токсинів пропонується застосовувати високотемпературні режими, ультрафіолетове, рентгенівське або мікрохвильове опромінення, a також розчинники токсинів.

Для хімічного знешкодження сухих кормів для ВРХ (зерна, зернофуражу, сіна, соломи), уражених пліснявою, застосовують кислоти, основи (каустична сода, негашене вапно, аміачна вода або газоподібний аміак), окиснювачі (водню пероксид, озон), відновники (піросульфіт натрію, піросульфіт калію), хлоровані агенти і формальдегід.

Через те, що мікотоксини надзвичайно стабільні й стійкі до звичайних фізичних і хімічних методів оброблення кормів, їх застосовують нечасто, за винятком механічного видалення запліснявілого корму.

Водночас органічні кислоти (мурашина, молочна, пропіонова й інші) широко застосовують під час закладання силосу й сінажу для швидкої консервації поживних речовин корму та профілактики розвитку плісняви, дріжджів і патогенних бактерій.

Нагадаємо, силос і зерно кукурудзи найчастіше уражуються мікроскопічними грибами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!