У холдингу «Консалт агро» отримали зерно кукурудзи вологістю 15-17%
Цього року середня врожайність кукурудзи у холдингу «Консалт агро» становить 8,5–9 т/га, що є меншою порівняно з минулими роком. Проте за рахунок кращої вологовіддачі зерна фактично залікова врожайність на рівні планової, однак із меншими затратами на досушування.
Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.
«Цього року погодні умови були надзвичайно строкатими в регіонах, де ми ведемо господарську діяльність: у Житомирській, Чернігівській областях у травні випало понад 300 мм опадів, відповідно, там частина кукурудзи ще в червні «випала», але потім по всьому Поліссю пройшли дощі з кінця липня — до початку серпня, тобто в період цвітіння, що сприяло наливу кукурудзи, але спекотні серпень і вересень вплинули на формування врожаю», — розповів заступник начальника відділу рослинництва Тарас Корнієнко.
Утім, позитивним чинником є те, що вологість зерна кукурудзи цього року наближена до залікової — 15–17%. Для порівняння: минулого й позаминулого років на Півночі України кукурудзу збирали з вологістю 20–35%. Тому, попри меншу порівняно з минулим роком урожайність, господарства холдингу менше витрачаються на досушування зерна та на логістику. Відтак, якщо взяти до уваги затрати на досушування за останні п’ять років, то в бункерній вазі минулого року результат був кращим, але в заліковій вазі цього року він є більш прийнятний.
Читайте також: Кукурудза може давати хорошу врожайність у будь-якій сівозмінній позиції
«Наприклад, в одному з наших підприємств у Харківській області, хоч це і несприятливий регіон для вирощування кукурудзи, завдяки кільком вчасним дощам отримали врожайність на рівні 7 т/га, хоч планували 5 т/га. По Чернігівській області планували 9,5 т/га, натомість збираємо 9 т/га, але внаслідок кращої вологовіддачі (планували 25%, а збираємо з вологістю 17–18%) фактично залікова врожайність на рівні планової, однак із меншими затратами на досушування. Така ситуація й по Черкаській, Вінницькій областях», — зазначив Тарас Корнієнко.
Додати коментар