Овочі-Ягоди-Сад

Через зміни клімату сільське господарство ЄС втратить 16% вартості до 2050 року

Нещодавній звіт, опублікований Європейським агентством з навколишнього середовища, передбачає, що зміни клімату можуть знизити цінність європейського сільського господарства на 16% до 2050 року через збільшення посух та більшої кількості опадів.

Про це повідомляє HortiDaily.

«Зміни клімату можуть перевернути весь агробізнес ЄС догори дном, оскільки очікується, що продуктивність врожаю в середземноморських країнах знизиться (більш ніж на 80% до 2100 року), в той час як північні та західні регіони можуть мати більш тривалі сезони вегетації та більш придатні умови для інтенсифікації сільського господарства. Зокрема, збільшуватиметься частота посух, особливо в Середземномор’ї навесні та влітку, тоді як значення земель можуть зрости на 8% у Західній Європі та ще більший відсоток у країнах Північної Європи та Балтії», — зазначає видання.

Підтвердженням цього є літо 2017, 2018 та знову 2019 років. Одні регіони Європи стикаються з дефіцитом води або сезонними посухами, в той час як інші заливають зливи.

Високі добові температури та відсутність достатнього водопостачання негативно вплинули на запилення, тоді як висока нічна температура посилила дихання рослин і зменшила чисте щоденне накопичення біомаси. Як наслідок, потенціал урожайності впав. Ситуація ще більше погіршилася в деяких європейських країнах, де фермерам заборонили використовувати поверхневі або підземні води для зрошення своїх культур.

Цього літа було зафіксовано не менше трьох теплових хвиль з температурою понад 40° C у центральній та північній Франції, країнах Бенелюксу, північно-західній Німеччині та частинах Піренейського півострова.

Греція зазнала винятковий град та грози, які сильно постраждали від урожаю персика та абрикоса, при цьому постраждало близько 20% площ.

Зокрема, європейські культури полуниці та вишні зазнали втрат до 40%, а пізні заморозки призвели до серйозних втрат врожаю малини та слив. Хоча прогнозувати врожайність яблуні ще рано, очікується, що врожаї груші будуть нижчими від очікуваних.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!