Українські яблука за рік подорожчали мінімум на 50%
Українські яблука коштують мінімум в 1,5 раза дорожче, ніж рік тому, хоча у порівнянні із початком жовтня 2017 року нинішні ціни все ще є нижчими в середньому на 12%.
Про це повідомляє ІнфоШувар.
На початок жовтня 2019 року, порівняно із минулим роком, найбільше зростання ціни зафіксовано по сорту Ліголь, рік тому він коштував удвічі дешевше. На 70% та 80% за рік подорожчали сорти Чемпіон та Декоста.
«Зростання ціни пов’язане із меншим врожаєм яблука, втім ціни не вплинули на попит, він залишається задовільним. Це створює непогані умови для заробітку українським трейдерам, їх кількість помітно збільшилась на гуртових ринках України», — розповіла керівниця департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.
За даними аналітиків «АПК-інформ: овочі і фрукти»падіння валового виробництва яблук в Україні буде не на 7%, як вони прогнозували раніше, а на 30%, згідно оновленого прогнозу на початок жовтня.
«Ситуація із товарністю ще гірша, деякі українські господарства не доберуть 50-70% якісного яблука. Це може негативно вплинути на експорт, який активно зростав останні кілька сезонів», — сказав керівник проєкту «АПК-інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.
За прогнозом Всесвітньої асоціації яблук і груш (WAPA), y 2019 році в країнах Євросоюзу очікують отримати врожай яблук на рівні 10,5 млн. тонн, що на 8% менше, ніж у останні 3 роки та на 20% менше, ніж у рекордному 2018-му.
Найбільший спад врожайності очікують у Польщі — мінус 31% від середніх показників останніх трьох років та мінус 44% — порівняно з рекордним минулорічним урожаєм.
На 6% більше, ніж у середньому за три роки та на 3% менше минулого року планує зібрати другий після Польщі європейський виробник яблук — Італія.
Третій європейський виробник — Франція прогнозує, що яблук буде більше на 12% як у трирічному вимірі, так і порівняно з минулим роком.
Урожай яблук в Німеччині прогнозується на рівні середнього за останні три роки та на 17% менший торішнього.
В Іспанії очікують, що зберуть яблук на 14% більше, ніж у середньому за три роки, та на 12% більше, ніж минулого року.
Додати коментар