Держпродспоживслужба попередила про можливість появи дрозофіли Сузукі
Дроздофіла Сузукі шкодить різні види плодів, досить поширена в світі, із прикордонних з Україною країн зустрічається в Польщі. В Україні шкідник поки що не виявлений, але існує висока вірогідність його появи.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
«Плодова муха дрозофіла Сузукі – новий шкідник, що призводить до втрат 40-50% врожаю. Наразі високоефективного засобу боротьби з цією комахою не існує. Донедавна ця комаха загрожувала плантаціям Західної Європи, а зараз поширилася у її Центральній та Східній частинах. Виявили дрозофілу Сузукі й на території Польщі. Таким чином, українські ягідники теж опиняються в зоні ризику. Саме тому виробникам ягідної продукції слід бути готовими до нової загрози» – йдеться у повідомленні.
Дорослі особини дрозофіли Сузукі здатні долати за добу відстань до 4 км, період їхнього життя становить 20 – 30 днів. За цей час самка здатна відкласти близько 350 яєць (від 1 до 3 шт. в одну ягоду) та пошкодити таким чином від 115 до 350 ягід. І це тільки одна доросла самка.
Личинка харчується в ягоді до повного розвитку. З ягоди в цей час витікає сік, а в місці пошкодження починаються процеси гниття.
Атакам шкідника піддається дуже велика кількість ягідних і плодових культур: ожина, малина, червона і чорна смородина, суниця (полуниця), лохина, вишня, абрикос, слива, нектарин та десертні сорти винограду.
У меншій мірі: яблуня, персик, аґрус, груша, томати і технічні сорти винограду.
Для боротьби з дроздофілою Сузукі використовують різного типу пастки або ємності з липкою стрічкою всередині, які наповнені різними пахучими складовими. Це може бути: яблучний оцет або суміш яблучного оцту, води і червоного вина. Найефективнішою є суміш води з цукром і невеликою щіпкою дріжджів. Розчини на основі оцту і червоного вина можуть працювати до 7 днів, а розчин з додаванням дріжджів тільки 3 дні.
Для боротьби з дрозофілою Сузукі також можна застосовувати різні інсектициди. Але потрібно пам’ятати, що ці препарати вбивають лише дорослих особин комахи та яйця, а личинки залишається у плодах. Тому обприскування інсектицидами можливо тільки при виявленні дорослих особин у феромонних пастках. Усі попереджувальні обробки не дадуть необхідного результату.
Ні в якому разі не можна залишати пошкоджені ягоди на кущах, деревах чи під ними, адже це ідеальне місце для кладки яєць дрозофіли Сузукі та розвитку її потомства.
Додати коментар