Міжнародний форум «Poultry Farming», м.Львів, квітень 2019 року
10–11 квітня 2019 року журнал«Наше Птахівництво» та AGP Group провели Міжнародно-практичний форум «Птахівництво-2019», який відбувся у львівському Будинку учених.
У птахівництві через інтенсивні технології однією із серйозних проблем є зниження рівня резистентності організму птиці та підвищення стійкості до дії негативних чинників середовища, зокрема патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, що неможливо без упровадження нових рішень і концепцій. Відтак птахопідприємства, щоб забезпечити успішну діяльність, мають бути відкритими до інновацій, змін і бути готовими відповідати на виклики.
Так, у перший день запрошені фахівці обговорили всі ті питання, що найбільше хвилюють кожного з птахівників: запобігання та подолання наслідків транспортного й теплового стресів у промисловому птахівництві (доповідач Дмитро Новаковський, консультант компанії Livisto); контроль сальмонельозу (Ольга Іващенко, представник технічної підтримки ТОВ «Хіпра Україна»), роль мікоплазм у патології птиці (Гжегож Томчик, д-р, професор відділу хвороб птахівництва, PIWet-PIB Пулави).
Також учасники конференції обговорили інноваційний і безпечний підхід у розв’язанні проблем із червоним кліщем (Віталій Вдовиченко, технічний консультант MSD Animal Health) та переваги таргетованої годівлі в сучасному птахівництві (Рольф Шмітс, технічний менеджер компанії Kaesler).
Однак основною темою постійних дискусій протягом двох днів птахівничого форуму була тема відмови від антибіотиків і пошуку альтернативних рішень цієї проблеми.
На зазначену тематику доповідали: Аліна Сич, генеральний директор ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», тема доповіді: «Революція птахівництва в Україні: хто стане першим»; доповідачем, що зачепила цю проблему, була Вікторія Недвига, канд. вет. наук, менеджер відділу Phileo ТОВ «Лесаффр Україна, також д-р Хесус Суарес, представник компанії IGUSOL ADVANCE, S.A., який запропонував один із засобів розв’язання цієї проблеми шляхом застосування ефірних олій і рослинного екстракту для оптимізації продуктивності птиці.
Наступного дня конференцію розпочала Тетяна Фотіна, доктор ветеринарних наук професор Сумського НАУ, яка розповіла про втрати господарств через імуносупресію птиці. Спираючись на власний досвід, вона обґрунтувала, на які саме небезпечні чинники в птахогосподарствах України треба звернути увагу.
Справжню дискусію викликала доповідь Івана Конюховського, головного лікаря ветеринарної медицини ТОВ «К-Агроінвест Трейд» про практичний власний досвід покращення виробничих показників птиці й те, як підприємство намагається працювати практично повністю на натуральних стимуляторах росту. Також на цю тему доповідала й Клементина Огуей, провідний технічний консультант Pancosma, яка запропонувала продукти компанії для випуску екологічно безпечної птахівничої продукції.
Хотілося б також сказати про доповідь Наталії Прокудіної, кандидата ветеринарних наук, незалежного експерта з інкубації яєць та ембріональної патології с.-г. птиці про безконтрольне розповсюдження аспергільозу в господарстві замкнутого циклу виробництва — вона запропонувала приділяти якомога більше уваги біобезпеці підприємств.
Також обговорювали небезпечні інфекційні хвороби птиць і шляхи боротьби з ними, в дискусії взяли участь — Вухім Айєл, технічний консультант компанії «Біовета», Олексій Дронов, директор із продажів Vaxxinova GmbH, а також Войцех Ходорович, доктор ветеринарної медицини, регіональний менеджер компанії Phibro Animal Health SA в країнах Центральної та Східної Європи.
Загалом у заході взяло участь понад 300 представників фермерських господарств, ветеринарних лікарів, консультантів і фахівців. На конференцію були запрошені провідні лектори, вчені, відомі спеціалісти-практики міжнародного рівня для кваліфікованої й професійної підтримки та підвищення рівня обізнаності фахівців цієї галузі.
Генеральним партнером заходу виступила компанія «Сева Санте Анімаль Україна». Головним партнером — компанії Pancosma та Vitab. Інноваційним партнером — компанія Proteon Pharmaceuticals. Партнер із виробництва кормових добавок — BASF. Спеціальний партнер — Каesler Animal Nutrition. Офіційний партнер — Evonik Nutrition & Care GmbH. Ексклюзивний партнер — IGUSOL ADVANCE. Партнери з ветеринарії: «Альфа-Вет», «Хіпра Україна», «Сімедика», «Евровет», «Біовета».
Індиківництво
У рамках щорічного Міжнародно-практичного форуму журнал «Наше Птахівництво» провів семінар для спеціалістів індиківничої галузі «Індиківництво-2019», генеральним партнером якого стала компанія Kartzfehn. Партнер із ветеринарії — «Сева Санте Анімаль Україна» та «Альфа-Вет».
На семінарі обговорювали новітні способи профілактики інфекційних захворювань індиків; підтримання високого імунного статусу індиків; грубі помилки нормування поживних речовин раціону індиків забійного віку та правила предзабійної підготовки стада. Також приділили увагу несподіваним причинам виникнення неінфекційних захворювань індиків.
Цікавою була інформація щодо застосування векторних вакцин у профілактиці мікоплазмозу птиці (доповідач Олексій Мовенко, менеджер по роботі з ключовими клієнтами компанії «Сева Санте Анімаль Україна»), бо проблема мікоплазмозу індиків на сьогодні є дуже серйозною.
Закордонні спеціалісти розповідали про новинки в галузі індиківництва по Східній Європі — доповідач Йоахім Хольц, Moorgut Kartzfehnvon Kameke.
У семінарі брали участь закордонні фахівці, провідні спеціалісти найпотужніших індиківничих господарств України та відомі діячі науки.
AGP Group і журнал «Наше Птахівництво» вдячні всім за участь у конференції та сподіваються, що цей захід став чудовим майданчиком для спілкування фахівців у професійному колі та надав можливості подискутувати й обмінятися досвідом.