Україна в змозі на 20% наростити експорт нетелів голштинської породи
Україна може наростити експорт нетелів голштинської породи на 20% та експортувати понад 5 тис. тварин щороку без втрат для українського ринку.
Про це повідомив голова Української голштинської асоціації Ігор Присяжнюк.
«Нині в Україні статус племінних мають близько 20 тис. голів голштинської породи, – зазначив він. – З них щороку експортується, переважно в азійські країни, близько 1,5 тис. голів. Тобто ми експортуємо близько 8%. Проте ми маємо значно більший експортний потенціал і можемо наростити поставки ще на 20%».
Для цього, за його словами, потрібно ухвалити сучасний закон «Про племінні ресурси». «Україна – одна з небагатьох країн пострадянського простору, де племінний статус надається господарствам, – наголосив він. – Це при тому, що весь цивілізований світ надає племінний статус окремій тварині».
Адже насправді 80% ВРХ голштинської породи в Україні є чистокровними, зауважив Ігор Присяжнюк. Проте через те, що статус племінних отримують господарства, а не конкретні тварини, деякі власники маленьких ферм не можуть отримати статус племінних, а, отже, втрачають експортні можливості.
«Галузі необхідні зміни в законодавстві. Зараз отримати статус племінних можуть лише господарства, які мають мінімум 100 голів чистокровних голштинів, – підкреслив експерт. – Плюс через бюрократичну тяганину дуже важко отримати та підтримувати цей статус. Тому потрібен новий Закон «Про племінну справу у тваринництві», який дозволить отримати статус племінної індивідуально на тварину».
Маючи можливість отримати статус індивідуально кожній тварині, невеликі господарства теж зможуть експортувати, вважає Ігор Присяжнюк. Цінова різниця між племінними і неплемінними тваринами становить 40%.
Додати коментар