У вже закладених виноградниках органічні добрива вносять поверхнево
Внесення органічних добрив повною нормою зазвичай забезпечує потреби виноградних лоз у мікроелементах.
Органічні добрива застосовують передусім перед закладанням винограднику, бо їх потрібно загортати у ґрунт. Найкраще це робити під час глибокої передзимової оранки.
У вже закладених виноградниках добрива такого типу вносять поверхнево. Внесену масу рекомендується перемішувати з верхнім шаром ґрунту. У такому разі удобрення виконують ранньої весни, перед обробітками ґрунту у ряду рослин.
Органічні добрива – не лише джерело поживних елементів, але й матеріал для утворення у ґрунті гумусу. Поживні речовини з органічних добрив вивільняються повільно, особливо мікроелементи. Органіка підвищує сорбційну здатність ґрунту, корисно і комплексно впливає на його фізичні, хімічні та біологічні властивості. Органічні добрива в легких ґрунтів підвищують водоутримну здатність, у надміру щільних – розпушує й структурує.
Існує багато джерел органічної субстанції – перегній, компост, торф, тирса, щепа тощо. Недоліком цього типу добрив є те, що вони дуже об’ємні та їх потрібно вносити великими нормами – 30-50 тонн/га залежно від вмісту азоту.
Додати коментар