Овочі-Ягоди-Сад

Підщепи у маточнику можна розмножувати двома способами

Підщепи у маточнику можна розмножувати двома способами

Підщепи у маточнику можна розмножувати у два способи – методом горизонтальних і вертикальних відсадків.

Спосіб горизонтальних відсадків забезпечує вищий вихід підщепного матеріалу, особливо у другому році. Затрати на закладання такого маточника менші: на одиницю площі потрібно менше рослин. Якість отриманого у ньому підщепного матеріалу буде вищою, передусім завдяки малій кількості занадто грубих і розгалужених підщеп.

Утім, такий маточник вимагатиме додаткових експлуатаційних витрат та ручної праці — маточні рослини доведеться вручну відгинати й витрачати кошти на матеріал для їхнього пришпилювання.

Для закладання маточника, де підщепа розмножуватиметься вертикальними відсадками, знадобиться більше вихідних рослин.

Недоліком цього способу розмноження є «плач» у місці зрізання підщеп, особливо на другий рік після садіння. Ще одна пересторога – з утримуваного у такий спосіб маточника виходить більше бракованих рослин – із занадто великим діаметром кореневої шийки та небажаними бічними галуженнями.

Для закладання маточників клонових підщеп використовують лише високоякісні вихідні рослини. Придбавати їх варто у науково-дослідних центрах – там підтримують сортову чистоту та дбають, аби матеріал був здоровим і не містив вірусів або інших інфекцій.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!