Тваринництво

Критерії для визначення якості курячого яйця

Критерії для визначення якості курячого яйця

Традиційно на експорт відбирають найкраще яйце, а все що лишається, йде на внутрішній ринок. Однак вітчизняні мережі супермаркетів сьогодні підвищують вимоги щодо якості курячого яйця. Отже, виробникам необхідно працювати над поліпшенням якості яйця.

 

Існує низка критеріїв, за якими оцінюють якість яєць.

Середня маса. Яйце стає важчим мірою старіння стада. Якщо яйце важче, ніж норми до певного віку, погана оцінка забезпечена (це додатковий показник до вагової класифікації).

Окрас жовтка. Впливати на колір жовтка можна через корм. При цьому його бажаний колір – предмет для обговорення. Сильні коливання цього показника знижують повну оцінку (1 бал – помірковане відхилення, 2 бали – сильне).

Пружна деформація (ПД). Вона вища у яйця від молодих стад, тоді як у старої несучки шкаралупа тонша. ПД вимірюється в ньютонах. За показника нижчого від 36 Н – помірна ПД, 34 Н – низька ПД.

Одиниці ХАУ. Це показник свіжості яйця. Він знижується з віком птиці, а також залежно від строків й умов зберігання курячого яйця. Цей показник залежить і від показника протеїну в кормах, і стану здоров’я птиці.

Повітряна камера (пуга). Розмір пуги не має змінюватися впродовж яйцекладки. Основний вплив на неї мають умови та тривалість зберігання. За зберігання менш ніж 10 діб і глибини пуги 2 мм, яйце вважається хорошої якості, 3 мм – помірної, 4 мм – поганої.

Забруднена шкаралупа. Цей показник має незмінний стандарт. Ідеально – 0%, понад 1% – помірна якість, понад 2% – яйце низької якості.

Тьок яйця. Видимі тріщини шкаралупи з порушенням підшкаралупної оболонки. Частота підвищується з віком стада. Показник 3% вважається нормальним для молодого стада й хорошим для старої несучки.

Насічка (павутинка). Невиразні для ока тріщини шкаралупи, які виявляються протягом кількох днів за допомогою овоскопа. Їхня частота збільшується з віком.

Скляний кінець яйця. В нормі не зустрічається, 1% – помірна якість, 2% – погана якість.

Загальна друга категорія – це сумарна кількість забрудненого яйця тьока та насічки. Оцінка цього показника змінюється протягом циклу продуктивності. На початку періоду несучості 1% – добре, 4% – погано; наприкінці продуктивності 5% – добре, понад 10% – погано.

Особлива друга категорія означає відсоткове збільшення яйця другої категорії за продовженого циклу яйцекладки.  

Друкована інформація на яйці (маркування) має бути коректною, повною та такою, що легко читається. На пакуванні зазначається вік несучки, що дозволяє оцінити всі наведені критерії.

Крім цих об’єктивних критеріїв, у звіті покупця яйця можуть бути вказані додаткові нотатки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!