Овочі-Ягоди-Сад

Основне внесення фосфору має бути перед закладанням винограднику

Основне внесення фосфору має бути перед закладанням винограднику

Забезпечення потрібної кількості фосфору дуже важливе для правильного розвитку кореневої системи молодих рослин винограду, а у пізніший період — для розвитку грон і ягід.

Основне внесення цього макроелемента слід виконувати перед закладанням винограднику, оскільки фосфор має бути перемішаний із ґрунтом – фосфати у ґрунті малорухливі.

Головна проблема правильного удобрення фосфором – зменшення доступності макроелемента у ґрунтах із надміру низьким рН або у ґрунтах, що після вапнування стали надміру лужними.

Удобрення фосфором не можна поєднувати із вапнуванням, оскільки фосфор може перейти у недоступні форми.

Ґрунт потрібно спочатку розкислити, а вже потім вносити фосфорні добрива. Джерелом цього макроелемента може бути суперфосфат: простий, що містить 19-20% P2O5 або подвійний (46% P2O5). На ділянках із дефіцитом бору варто застосувати суперфосфат борований.

Для удобрення перед закладанням винограднику або у суцільному внесенні на плодоносних насадженнях можна застосувати фосфат амонію (NH4)3PO4, який містить 12% N i 52% P2O5 або 16% N і 46% P2O5.

У плодоносних виноградниках через відносно малу потребу рослин у фосфорі (від кількох до кільканадцяти кілограмів на рік) удобрення ним потрібне лише через кілька років після садіння. У такім разі фосфорні добрива вносять суцільно, нормою, що узгоджується з родючістю ділянки, й, наскільки можливо, перемішують із ґрунтом.

Це внесення можна доповнити листковими підживленнями, застосовуючи дигідроортофосфат калію (KH2PO4) або спеціальні добрива з високим вмістом фосфору.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!