Ефективність зрошення на виноградниках залежить від поливного режиму
У винограду на крапельному зрошенні особливо швидко загострюється дефіцит водоспоживання. Це пов’язано зі зволоженням обмеженого обсягу ґрунту й розвитком коренів саме у ньому.
Ефективність застосування зрошення виноградників узагалі і крапельного зокрема залежить від поливного режиму: норми, термінів і кількості поливів. У повсякденній практиці зрошення промислових насаджень передбачає як вологозарядний полив, так і зрошення під час вегетації.
Норма для поповнення запасів вологи восени визначається переважно її дефіцитом й глибиною розвитку основної маси коренів.
Натомість для вегетаційних поливів необхідний чіткий розрахунок поливних норм, глибини зволоження ґрунту та термінів чергових поливів.
Залежно від техніки та технології поливу, водно-фізичних характеристик ґрунту, стану й фази розвитку рослин, у практиці зрошуваного виноградарства застосовують різні методи проектування поливного режиму.
Для методу важливо, аби за його допомогою можна було швидко розрахувати поливні режими винограду, також і в полі, відразу після дослідження стану водного режиму кущів. Метод має бути точним.
Додати коментар