Овочі-Ягоди-Сад

Найкращу якість щеплення винограду можна отримати за температури +20-30 °C

Найкращу якість щеплення винограду можна отримати за температури +20-30 °C

Виноград дуже погано переносить пересадку, особливо коли його коренева система занадто порушується. Дещо ліпші результати можна отримати за пересаджування молодих 3-4-річних кущів.

Дорослі ж кущі слід пересаджувати з якомога більшою грудкою ґрунту, що в умовах промислового виробництва недоцільно і майже неможливо. У такому разі кращим рішенням буде перещеплення куща.

Загальна вимога щеплення – якомога щільніше зростання прищепи з підщепою, у більшості випадків це зумовлюється їх спорідненістю. Більшість європейських сортів винограду між собою є близькоспорідненими.

Інша справа – перещеплення «європейців» на американські філоксеростійкі підщепи. У цьому разі треба ретельно підбирати прищепу.

Друга, не менш важлива, умова – щільне з’єднання камбіальних шарів, що знаходяться між корою та деревиною підщепи і прищепи. Клітини камбію двох компонентів щеплення повинні утворити загальну сполучну тканину (калус), яка згодом стане міцною спайкою. Для створення надійного з’єднання важливо, аби злиття напливів сталося якомога раніше після з’єднання компонентів щеплення.

Якість щеплення залежатиме також від умов середовища. Найкраще зрощення відбувається за температури +20-30 °C та вологості повітря 60-70%.

Залежно від завдань, які стоять перед виноградарем, стану кущів і наявності матеріалу сортів, щепити можна визрілими живцями у підземний штамб куща (щеплення у розщіп); зеленими або здерев’янілими живцями на зелений пагін (копулювання); зеленими або здерев’янілими вічками у зелений пагін та багаторічні частини куща (окулірування).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!