Агромаркет

Орні землі – потужні генератори тепла й формування високого атмосферного тиску над територією

Орні землі – потужні генератори тепла й формування високого атмосферного тиску над територією

У країнах Євросоюзу, де клімат вологіший і помірний, середній рівень розораності території не перевищує 28-32%, а в Україні – майже 58%.

Про це пише академік НААН Олександр Іващенко у журналі The Ukrainian Farmer.

«Зате в них рукотворних лісів – 30-33% площ країн. На орних землях вони мають бездефіцитний баланс мінерального живлення та гумусу», – наголошує він.

Ще два століття тому на половині площі України росли ліси. Сьогодні всіх деревних насаджень разом із порубаними лісозахисними смугами не набереться і 16% площі, нагадує Олександр Іващенко.

«Нам для посівів потрібні регулярні дощі й помірні температури в теплий період року. Проте люди своєю діяльністю перетворили максимум площі поверхні країни на орні землі, які, наче оголені рани, стоять майже до половини теплого періоду року не покриті розвиненою рослинністю, – підкреслює він. – Такі голі площі – своєрідні потужні генератори тепла й формування високого атмосферного тиску над територією. В такі регіони з високим атмосферним тиском дощові хмари не заходять».

В Україні стало мало води на полях. І цього року реально нічого не було зроблено, щоб вологи у ґрунті було більше, щоб вітер не так інтенсивно висушував поля й культурні рослини, щоб посіви не знижували рівень урожайності від високих температур, резюмує Олександр Іващенко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!