Овочі-Ягоди-Сад

Волоський горіх можна висаджувати у садах і виноградниках, які згодом розкорчують

Волоський горіх можна висаджувати у садах і виноградниках, які згодом розкорчують

Плантації щепленого волоського горіха варто розміщувати у регіонах, які кліматом подібні до місцевостей, де добиралися та успішно пройшли випробовування зареєстровані сорти.

Розмножувати щепленням можна й місцеві форми, що не занесені до Державного реєстру сортів, але за такі саджанці не можна отримати відшкодування. Цей фінансовий бік питання у багатьох випадках буде вирішальним, бо капітальні витрати на закладання нових насаджень є значними.

Горіхові сади закладають щепленими саджанцями або сіянцями добірних форм і сортів типового волоського горіха за схемами садіння 10-12х8-12 м.

Можна створювати насадження сівбою горіхів на постійне місце. Ущільнюють сади сливою, вишнею чи іншими низькорослими деревами та кущами, які згодом корчують.

Іноді практикують щільніші схеми посадки з проріджуванням через одне дерево – тоді, коли крони сусідніх дерев волоського горіха починають змикатися.

Розкорчовані дерева є джерелом деревини, тому їх формують з високими штамбами.

Одним із варіантів є садіння волоського горіха у немолодих садах і виноградниках, які згодом буде розкорчовано й на ділянці лишиться чистопородна горіхова плантація.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!