Формування кущів кавунів проводять тільки в суху і сонячну погоду
Існують два способи формування рослин кавунів: із видаленням бічних пагонів та без нього.
Формування куща починають тоді, коли перший плід досягне 10 см у діаметрі. Операції проводять тільки в суху і сонячну погоду, тоді місце зрізу швидко підсихає і менше ризику розвитку бактеріозів.
Для обрізування використовують гострий інструмент і марганцівку або спирт для його дезінфекції.
За вирощування рослин першим способом залишають головне стебло, а бічні пагони після кількох листків видаляють.
У цьому разі не шкодують і самі зав’язі, оптимальна їх кількість на одному кущі – це не більше 4 кавунів у теплий сезон і 1–2 – у прохолодний. В іншому випадку культура дасть дрібні плоди.
Також після формування достатньої кількості плодів слід обрізати пагін так, щоб після останнього плоду на стеблі на відстані 10–20 см залишилося всього лише кілька листочків.
Крім цього, за баштаном треба регулярно доглядати, мова йде передусім про щотижневе видалення бічних вусів, які кавуни будуть постійно пускати.
Поширеним є спосіб, коли бічні пагони не видаляють. Потрібно дочекатися, коли на бічних пагонах сформуються плоди, паралельно видаляючи всі зав’язі з основного стебла, а на всій рослині залишають не більше 4 плодів.
На кожному пагоні потрібно залишити не більше 2 зав’язей, верхівку варто прищипнути на висоті третього листочка. Після закінчення формування плодів прищипування та полив рослин припиняють.
Додати коментар