Тваринництво

Брак і надлишок фосфору у раціонах молодняку курей призводить до рахіту

Брак і надлишок фосфору у раціонах молодняку курей призводить до рахіту

Брак фосфору в раціонах птиці призводить до порушення обміну кальцію й розвитку рахіту в молодняку, а в дорослої птиці спричиняє остеопороз. У несучок порушується процес несучості, шкаралупа стає тонкою, виводимість із таких яєць також знижується.

Крім того, дефіцит фосфору сприяє збільшенню ембріональної смертності в середній період ембріогенезу та наприкінці інкубації. Патологоанатомічна картина таких зародків характеризується аномальністю процесу утворення кісток, низькорослістю/карликовістю, а пік смертності припадає на 14-16-ту добу інкубації.

За браку фосфору в курчат знижується апетит, затримуються темпи росту, зменшується маса кісток, а у хрящовій тканині відкладається кальцій, в індиченят спостерігаються  викривлення кісток і розм’якшення дзьоба.

При цьому надлишок фосфору вище за 0,8% у раціонах молодняку, як і його дефіцит, може бути причиною рахіту.

У дорослої птиці надлишок фосфору знижує засвоєння кальцію з корму, резорбцію кальцію з кісток або ж зовсім інгібує утворення карбонату кальцію в шкаралупній залозі, негативно впливає на якість шкаралупи та підвищує ембріональну смертність наприкінці інкубації.

Мертві зародки не мають специфічних ознак ні з боку екстер’єру, ні з боку патологоанатомічної картини.

До  того ж погіршується використання цинку, марганцю, магнію. У птиці порушується й рухливість суглобів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!