Овочі-Ягоди-Сад

Волоський горіх в Україні: молдовська селекція проти французької

Волоський горіх в Україні: молдовська селекція проти французької

Деякі зимостійкі сорти волоського горіха французької селекції приваблюють українських садівників, окрім іншого, тим, що навесні їхні дерева пізно розпускаються, а отже, потенційно не підпадають під весняні заморозки.

Утім, пізній початок вегетації лише видається перевагою. Насправді ж пізнє розпускання листя є реакцією сортів на холодні умови весни. Їм не вистачає тепла й улітку, тому врожай дозріває пізно – у жовтні, і дерева йдуть у зиму непідготованими.

Тим часом на півдні України можна вирощувати більшість сортів волоського горіха молдовської селекції. Потрібні лише аналогічні місцеположення і ґрунти.

Відомо, що сорт горіха Кодрене є зимостійким в умовах розташованої у Молдові височини Кодре. Можна спробувати його вирощувати у південних областях України – там, де висока сонячна активність.

Так, у Запорізькій області сильніші морози, але багато й літнього сонця, тобто у дерев волоського горіха краще визріватиме деревина.

Значно небезпечнішою за морози є сильна літня посуха – вона не дає дереву підготуватися до зими. Тому закладати сади волоського горіха східніше від Молдови треба з обережністю.

При цьому питання, чи слід закладати такі насадження північніше від Молдови, чи на територіях, що розташовані від країни у північно-західному напрямку, лишається відкритим.

Серед саджанців горіха молдовських сортів варто звернути увагу на сорт Піщанський. Він знайдений в Україні, на Вінниччині, а випробуваний і популяризований у Молдові. Деревам цього сорту властиве латеральне (бокове) плодоношення, він високоврожайний і дає великі та якісні плоди.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!