Тваринництво

Косіння цукрового сорго на силос проводять у фазу молочно-воскової стиглості зерна

Косіння цукрового сорго на силос проводять у фазу молочно-воскової стиглості зерна

На зелений корм сорго скошують за два тижні до викидання волоті. На сіно та сінаж збирають у тій самій фазі за висоти стебла 100-120 см.

У цьому разі покращується отавність і врожайність наступних укосів. За порушення строків збирання маса швидко грубіє та погано поїдається тваринами.

На зелену підгодівлю цукрове сорго збирають за мінімальної висоти рослин 50 см. Висота скошування – 10-12 см. За нижчого зрізання рослина погано відростає.

Косіння цукрового сорго на силос проводять у фазу молочно-воскової стиглості зерна, а то й до повної його стиглості, оскільки у цю фазу стебла та листя рослин соковиті й зелені.

Під час силосування до зеленої маси сорго додають солому залежно від вологості.

На якість силосу та його поїдання впливає довжина різання зеленої маси та її вологість (оптимальна – 65-75%). За більшої вологості силосна маса виділяє багато соку, з яким втрачаються водорозчинні вітаміни та поживні речовини.

Тому перед закладанням силосу на днище траншеї попередньо вкладають шар подрібненої соломи для поглинання зайвої вологи з маси.

За оптимальної вологості маси в 70% та нижче сорговий силос добре зберігається і втрати сухої речовини незначні – до 10%. Запорукою високої якості майбутнього силосу є його ретельне трамбування.

Рослинну масу сорго з вологістю меншою за 65% слід більше подрібнювати (до 2-3 см) і ретельніше трамбувати.

Після заповнення силосної траншеї її ретельно герметизують. Для збільшення збереженості поживних речовин силосу з сорго та для зменшення вторинної ферментації маси після її відкриття рекомендується застосовувати консерванти на основі лактобацил і ферментів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!