Рівень треоніну впливає на м’ясні якості індиків
Жива маса, конверсія корму та м’ясні якості індиків залежать від рівня треоніну в раціоні. Це було встановлено дослідним шляхом.
У віці до чотирьох тижнів (з 57 г до 1,1 кг живої маси) для отримання оптимальної живої маси та конверсії корму індичатам необхідно було забезпечити в раціоні 0,95%, або 0,81 г/МДж ОЕ, треоніну.
З дев’яти до 12 тижнів (від 4 до 8,6 кг живої маси) збільшення вмісту треоніну в основному раціоні від 0,69%, або 0,54 г/МДж ОЕ, і вище не впливало на продуктивність індиків.
У період від 17 до 20 тижнів (від 13,1 до 18,7 кг живої маси) приблизно 0,64%, або 0,47 г/МДж ОЕ, треоніну раціону було досить для отримання максимальної продуктивності.
Індики, яким згодовували раціон із 0,64% треоніну, мали значно більший вихід грудних м’язів, ніж індики, в кормі яких був середній рівень треоніну або він був дефіцитний за цією амінокислотою.
Слід зазначити, що для оптимізації м’ясних якостей індикам потрібно не менше як 0,64%, або 0,47 г/МДж ОЕ, треоніну раціону.
Результати цього досліду показали, що рівень треоніну в низькопротеїнових раціонах індиків на основі пшениці та сої обмежує приріст живої маси, конверсію корму й вихід грудних м’язів. Додаткове введення треоніну у ці раціони дозволяє отримати таку саму продуктивність птиці, як і за використання високопротеїнових комбікормів.
Довідка
Даних про залежність продуктивності індиків від треоніну в раціоні недостатньо. Ґрунтуючись на результатах дослідів за живою масою, NRC рекомендує, що раціони індиків до чотиритижневого віку мають містити 1% треоніну. Однак інші вчені вважають, що рекомендовані NRC рівні в раціонах індичат перевищують їхню потребу в треоніну, а рекомендації для дорослої птиці занижені й недостатні для отримання максимальної живої маси та забійного виходу.
Додати коментар