Тваринництво

Поля сівозміни з конвеєрного виробництва зелених кормів слід розташовувати якнайближче до ферми

Поля сівозміни з конвеєрного виробництва зелених кормів слід розташовувати якнайближче до ферми

За застосування на молочнотоварній фермі однотипної годівлі корів, у рамках якої 50% об’ємних кормів становлять корми зелені, поліпшується перетравність поживних речовин, на 13,6% зростає молочна продуктивність корів, підвищується якість молока, знижується витрата кормів і собівартість виробленої продукції.

Перехід на зазначений тип годівлі вимагає організації зеленого конвеєра впродовж усього теплого періоду року. Відповідно за такої технології зелені корми виробляють в окремій сівозміні, середня площа полів якої визначається з такого розрахунку, щоб одне поле забезпечувало годівлю тварин впродовж 10-12 днів, коли висока врожайність поєднується з високою поживністю кормової маси, яку охоче споживають корови.

Необхідну для безперебійної годівлі тварин кількість врожаїв кормових культур визначають із урахуванням тривалості безморозного періоду. Наприклад, якщо вона становить 180 діб, то в сівозміні зеленого конвеєра слід отримувати не менше ніж 16-18 врожаїв.

Із цією метою підбирають культури та їхні сумішки, що забезпечують почергове надходження зелених кормів упродовж теплого періоду року з урахуванням можливості обробітку проміжних посівів, отримання двох і більше укосів багаторічних трав, інших культур тощо.

Після цього визначають кількість полів сівозміни. Розміщувати поля сівозміни з конвеєрного виробництва зелених кормів слід на мінімально можливій відстані від молочнотоварних комплексів. Таким чином суттєво скорочується час переїзду кормозбиральної техніки до поля і назад, зменшуються витрати на доставку кормів до тварин, а також оптимізується вивезення на поля гною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!