Як запобігти вірусному гепатиту каченят
Для специфічної профілактики вірусного гепатиту каченят застосовують живі вірус-вакцини з атенуйованих штамів.
Вакцинацію поголів’я проводять за різними схемами з урахуванням епізоотичної ситуації в господарстві щодо вірусного гепатиту каченят.
Щоб отримати імунних каченят, батьківське поголів’я качок вакцинують дворазово: у віці близько 90 діб і не пізніше ніж за місяць до початку яйцекладки.
У неблагополучних господарствах вакцинують добовий молодняк, ремонтний молодняк із 60 діб і батьківське стадо.
Основа профілактики захворювання птиці на вірусний гепатит полягає в суворому дотриманні правил з утримання й годівлі, а також недопущенні занесення в господарство збудника хвороби.
Передусім забороняється закупівля й завезення інкубаційних яєць і молодняку від качок із господарств, визнаних неблагополучними за вірусним гепатитом.
Під час інкубації яйця качок проходять дворазову дезінфекцію.
Велике значення має розділення різних вікових груп каченят за утримання їх у пташнику та на вигулі з водоймищами.
Для ефективної профілактики хвороби слід забезпечувати каченятам повноцінну годівлю й створювати зоогігієнічні умови утримання. Так, температура в пташнику біля обігрівача для вирощування каченят має бути не нижчою за 28 °С, а відносна вологість повітря – 55-60%, щільність посадки – не перевищувати 14 каченят на 1 кв. м площі підлоги.
Довідка
Вірусний гепатит каченят (інфекційний гепатит каченят, гепатит каченят) – гостре контагіозне заразне захворювання птиці, що характеризується ураженням печінки й проходить із великими втратами серед молодняку, особливо в первинних вогнищах, а також латентним перебігом у дорослих качок.
Додати коментар