Тваринництво

Навіть невеликий дощ може відкоригувати концентрацію поживних речовин у кормосуміші для ВРХ

Навіть невеликий дощ може відкоригувати концентрацію поживних речовин у кормосуміші для ВРХ

Для ефективного керування кормовим столом великої рогатої худоби необхідно  постійно моніторити якість раціону: не рідше ніж двічі на тиждень вимірювати вологість основних кормів й один раз на тиждень – вологість кормосуміші.

 

Особливо це актуально за впливу на силос, сінаж чи сіно опадів, адже навіть невеликий дощ може внести корективи в концентрацію поживних речовин у кормосуміші.

Оптимальний рівень її вологості – 40-50%. Якщо вологість змінюється більше ніж на 5% (або на 1 кг) у будь-який бік, слід обов’язково коригувати раціон.

Сигналом до внесення коректив у раціон також має бути зміна без невідомих причин кількості споживання сухої речовини – понад 1 кг на голову на добу.

Поживність на кормовому столі доцільно визначати хоча б раз на місяць або за кожної зміни раціону.

Ступінь подрібнення корму та його вимішування напряму впливають як на споживання, так і на його перетравність і засвоєння твариною.

Ще один індикатор того, наскільки корми поживні й легкозасвоювані, – залишки. В нормі вони мають становити не більше 5% загального обсягу.

Щодо раціону, що всмоктався у кров корови, то це найточніша і разом із тим найбільш трудомістка характеристика годівлі корів. Цей показник визначається за допомогою лабораторних досліджень. Вони показують, скільки поживних речовин надійшло безпосередньо в обмінний фонд організму і  скільки – в молоко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!