Яка доза шкідливих домішок у комбікормах може спричинити фітотоксикоз птиці
Фітотоксикози у птиці спричиняють алкалоїди, які містяться в рослинах і за хімічною структурою є солями органічних, рідше – неорганічних кислот.
Більшість дослідників уважають, що алкалоїди – нормальні продукти метаболізму, проте розподілені вони нерівномірно. Концентрація алкалоїдів значно коливається: від тисячних часточок до 10% у розрахунку на суху речовину, характеру ґрунтів, на яких ростуть рослини, і навіть періоду доби.
Крім того, до забруднень, що можуть бути виявлені в зерні, з якого виготовляють комбікорми, належать шкідливе й токсичне зерно, спорина та уражені іржею зерна пшениці.
До категорії шкідливого й токсичного належить насіння, присутність якого в кількостях, що перевищують допустимі рівні, може мати шкідливий або небезпечний вплив на здоров’я, погіршувати органолептичні або технологічні якості пшениці.
Також у загальній домішці, яка не має перевищувати 15%, мінеральна домішка (частини шлаку, землі, гальки, руди тощо) може становити не більше як 1%, а шкідливих домішок не має бути більше як 0,2%.
До шкідливих домішок належать:
– гірчак повзучий і в’язель різнокольоровий з умістом не більше ніж 0,1%;
– спорина та сажка – 0,1%;
– кукіль – 0,5%;
– зіпсовані зерна – 1%;
– фузаріозні зерна – 1%.
Граничним умістом сажкових (синьогузкових) зерен є кількість не більша за 10%.
Додати коментар