Як спосіб утримання курей впливає на мікробне забруднення яєць
Органічні яйця, знесені в гніздах, у середньому мають більший рівень мікробного обсіменіння шкаралупи аеробною мікрофлорою проти кліткових (відповідно 5,46 і 5,08 log КУО), а кліткові яйця характеризуються більшим обсіменінням грамнегативними бактеріями (відповідно 3,85 та 3,31 log КУО).
На мікробне забруднення шкаралупи за обох способів утримання істотно впливає загальний санітарний стан пташника: рівень мікробного обсіменіння повітря, санітарний стан кліткових батарей, гнізд, систем збору яєць тощо. Різниця в початковому мікробному обсіменінні також значною мірою може нівелюватися в процесі збирання, сортування, пакування й зберігання яєць.
Інші дослідження встановили, що на мікробне забруднення шкаралупи яєць істотно впливає генотип птиці. Однак за дотримання необхідних санітарних правил за обох способів утримання мікробне обсіменіння яєць не перевищує гранично допустимих значень.
Значно більше мікробне обсіменіння мають яйця, знесені не в гніздах (≥7 log КУО/мл). Кількість таких в органічних і вільно-вигульних системах може перевищувати 5%. Подібні яйця за ознакою значного візуального забруднення після попередньої санобробки рекомендується відправляти на переробку або ж використовувати для кормових цілей.
Щодо того, який спосіб утримання збільшує ймовірність забруднення сальмонелою, вчені не дійшли спільної думки. Вони наводять факти як на користь одного способу, так й іншого.
Додати коментар