Через динну муху можна повністю втратити врожай
Динна муха – один із найбільш небезпечних шкідників баштанних культур. Втрати врожаю від її шкодочинності можуть сягати 100%.
В останні роки в Україні спостерігається стрімке поширення динної мухи в південній зоні вирощування дині.
Це пов’язано з кліматичними змінами, а саме з підвищенням середньодобової температури та вологості повітря в цьому регіоні.
Дорослі особини динної мухи мають тіло довжиною 5,5-6,5 мм, палево-жовтого кольору, на крилах розміщені три жовтуваті смуги.
Харчуються вони нектаром квіток та соком сукулентних частин таких рослин: динь, кавунів, гарбузів, огірків, кабачків. Можуть паразитувати також на рослинах томатів, перцю солодкого та баклажанів.
Найбільшу активність мухи виявляють у ранкові та вечірні години. Решту часу вони проводять під тінню листків різних рослин, що розташовані поруч із посівами дині.
Динна муха уражує в основному плоди, рідше – насіння дині.
У різні роки максимум чисельності яєць і личинок динної мухи першої генерації спостерігається в третій декаді червня – першій декаді липня (залежно від метеорологічних умов), максимум другої генерації – у двадцятих числах липня, третій максимум спостерігається не раніше третьої декади серпня.
Додати коментар