Овочі-Ягоди-Сад

Вегетативне розмноження фундука застосовують для збереження цінних ознак сортів

Вегетативне розмноження фундука застосовують для збереження цінних ознак сортів

Вегетативне розмноження фундука застосовують, аби зберегти цінні ознаки сортів фундука. Для цього є кілька способів: поділ куща, вертикальні та горизонтальні відводки, кореневі відростки, зелене живцювання, щеплення.

Садивний матеріал, отриманий за допомогою вегетативного розмноження, рано вступає у плодоношення. Саджанці-відводки цвітуть вже на перший-третій рік після перенесення в сад, а рослини, отримані живцюванням, зацвітають на третій рік – на початку їх коренева система є слабшою, і це уповільнює розвиток.

Загалом рослини фундука, отримані за допомогою вегетативного розмноження, починають плодоносити на третій-четвертий рік.

Для виготовлення саджанців фундука слід обирати метод, який найбільше відповідає знанням та можливостям виробника.

Розмноження поділом куща – найпростіше, для нього знадобиться лише здорова материнська рослина та елементарні інструменти.

Розмноження відводками вимагає певних навиків, інструментів та витратних матеріалів, материнські рослини теж потребуватимуть спеціального догляду.

Розмноження щепленням передбачає правильний збір і підготовку живців, наявність підщепи, майстерне виконання усіх маніпуляцій та сучасне обладнання. Самі щеплені рослини під час дорощування у розсаднику потребуватимуть дуже дбайливого догляду.

Якщо йтиметься про живцювання, то знадобляться теплиці зі спеціальним мікрокліматом. До укорінення й початку розвитку живців доведеться контролювати обсяги тепла, світла й вологості. Цей спосіб розмноження вимагає високого професіоналізму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!