Під час удобрення озимих важливим є співвідношення елементів живлення
Під час удобрення озимих зернових культур важлива роль належить нормі внесення добрив за оптимального співвідношення між основними елементами мінерального живлення.
Переважна більшість науковців рекомендують і практика виробництва підтвердила, що в різних ґрунтово-кліматичних умовах України близьке до оптимального співвідношення азоту, фосфору й калію становить 1,5:1:1.
Це зумовлено високими обсягами виносу азоту, як порівняти з іншими макроелементами. Таким чином, величина врожаю зерна та його біологічна цінність залежить насамперед від забезпечення рослин азотом.
Неправильне співвідношення призводить до зниження продуктивності агроценозів, зростання витрат і зменшення окупності внесених добрив, пригнічення імунітету рослин до хвороб і шкідників, погіршення біологічної якості зерна тощо.
Зазначимо, що в мінеральному живленні озимих культур виокремлюють два важливих періоди. Перший триває від появи сходів до припинення осінньої вегетації та відзначається високою чутливістю рослин до браку азоту й фосфору.
Другий період триває від початку відновлення вегетації навесні до настання повної фази виходу в трубку та характеризується високою чутливістю рослин до браку азоту.
Ці періоди визначають потенціал продуктивності агроценозу, тому їх ще вважають критичними періодами мінерального живлення. Саме в ці періоди потрібно працювати на максимальне задоволення потреб рослин в елементах мінерального живлення.
Додати коментар