Через 10 років Індія стане найбільшим виробником молока в світі, – прогноз
Наступного десятиріччя ситуація на світовому ринку молока зміниться, і розвинені країни поступляться лідерством країнам, що розвиваються. Наразі вони займають приблизно рівні частки у виробництві молока, повідомляє УКАБ.
Очікується, що у 2026 році розвинені країни вироблятимуть 44% всього молока, в той час як країни, що розвиваються, наростять частку до 56%. Останні наростять виробництво екстенсивним шляхом: збільшуватимуть поголів’я і продуктивність стада, тим самим через 10 років забезпечать приріст виробництва молока на 34% порівняно з 2014-2016 роками.
Розвинені ж країни вироблятимуть додатково 10% молока. При цьому молочне поголів’я зменшуватиметься, а надої зростатимуть.
Активне нарощення виробництва молока здебільшого спостерігатиметься в Азії, значна частка припадатиме на Індію та Пакистан.
ФAO та OECD прогнозують, що Індія покаже найбільше зростання і стане найбільшим виробником молока у світі. Частка цієї країни за 10 років зросте до 23%, проте переважна більшість продукції споживатиметься всередині країни у непереробленому вигляді.
ЄС і США матимуть повільніший річний темп зростання, порівняно з минулим десятиріччям. Їх частки на світовому ринку знизяться з 20% до 18% та з 12% до 11% відповідно. Проте вони залишаться основними гравцями на експортних ринках вершкового масла, сиру, сухого знежиреного молока і сухого незбираного молока.
«Протягом наступного десятиріччя у країнах, що розвиваються, збільшиться споживання оброблених молочних продуктів: сухого молока та масла, що пов’язано зі зростанням доходів населення у країнах Азії та Близького Сходу, – зазначає експерт аграрних ринків УКАБ Дар’я Гриценко. – Разом із тим споживання молочних продуктів у свіжому вигляді залишатиметься на високому рівні. Адже країни, що розвиваються, споживатимуть близько 3/4 світового виробництва свіжих молочних продуктів».
Довідка
Найбільшим світовим виробником у 2016 році був ЄС (біля 20%). До ТОП-5 виробників також входять Індія (19%), США (12%), а також Китай і Пакистан (по 5%).
Додати коментар