Географія експорту херсонської агропродукції за два роки розширилася у 2,5 рази
Щороку збільшується кількість країн, які імпортують херсонську сільгосппродукцію. Так, у 2014 році херсонська агропродукція, за офіційною статистикою, експортувалася до 30 країн (з них 12 ‒ країни ЄС), у 2015 році ця цифра становила 72 країни, у 2016 році – 76 країн (у тому числі 20 ‒ країни ЄС).
Ці дані озвучив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода.
«Сьогодні херсонські виробники сільгосппродукції торгують з Європою, Азією, країнами СНД та навіть з далекими Канадою, США й Австралією, — зазначив він. — Найбільше Херсонщина експортує зернових культур: їх частка у тогорічному експорті склала 39%».
Також збільшується загальний обсяг експорту: в 2015 році ця цифра становила 340 тис. тонн, а в 2016 році ‒ вже 491 тис. тонн. Стабільно зростає експорт зернових: 267 тис. тонн у 2015 році, 376 тис. тонн ‒ у 2016 році.
Херсонська область вже десять років є лідером України в плодоовочевому напрямку, тому саме цей продукт треба активніше просувати на експорт, наголосив Олександр Паливода.
З плодоовочевого напрямку зараз експортуються переважно овочі. Їх частка в херсонському експорті в 2016 році склала 21%. Загалом експорт овочів за два роки збільшився з 18 тис. до 25 тис. тонн.
За словами очільника агродепартаменту Херсонської ОДА, свіжі ягоди та фрукти експортуються зараз набагато менше, ніж овочі, хоча попит на них за кордоном є.
Складність полягає в тому, що така продукція швидко псується і вимагає повного дотримання «холодного ланцюга» при транспортуванні. Загалом логістичні витрати у кінцевій вартості продукції займають досить велику частку, тому знайти зараз зручні й недорогі способи доставки – це важливе завдання для виробників.
Нещодавній приклад доставки кавунів баржею по Дніпру показав напрямок, за яким може здійснюватися транспортування.
Додати коментар