Овочі-Ягоди-Сад

Вирощування десертних гарбузів ‒ цікавий нішевий напрямок для українських фермерів

Вирощування десертних гарбузів ‒ цікавий нішевий напрямок для українських фермерів

Вирощування десертних сортів гарбузів у промислових масштабах – один із привабливих нішевих напрямків у плодоовочевому бізнесі України. Про це повідомив Юрій Підлужний, директор з розвитку Південного регіону ТМ «Професійне насіння», пише «Інфо-Шувар».

«Ціни на гарбузи в Україні дуже змінюються протягом сезону. У вересні, коли тільки починається збирання, гарбузи дуже дешеві, але навіть при ціні 1-1,2 грн./кг (0,03-0,04 євро), фермер вже має певну маржу, бо собівартість вирощування гарбуза в середньому складає близько 0,9 грн./кг (0,003 євро). Протягом осені та зими гарбузи дорожчають у 6-7 разів, а навесні ціни взагалі сягають 9-11 грн./кг (0,31- 0,38 євро) та вище», ‒ зазначив Юрій Підлужний.

Брак пропозиції гарбузів десертних сортів у другій половині сезону є причиною стрімкого зростання ціни:  9-14 грн./кг (0,31-0,49 євро) на ОРСП «Шувар» (Львів) та 14-16 грн./кг (0,49-0,56 євро) на РСП «Столичний» (Київ). Українські фермери здебільшого вирощують кормові гарбузи для отримання насіння та вигодування худоби. Вирощуванням та зберіганням десертних сортів майже ніхто в Україні професійно не займається.

Найбільший попит саме на десертні гарбузи спостерігається навесні, особливо в період великого посту. В цей час деякі роздрібні мережі вимушені імпортувати гарбузи через відсутність пропозиції місцевої продукції.

За даними «Інфо-Шувар», Україна щорічно імпортує близько 1 тис. тонн гарбузів при тому, що власне виробництво становить близько 550-650 тис. тонн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!