Агромаркет

Найкраще оцінюють бізнес-клімат агровиробники західних областей ‒ дослідження

Найкраще оцінюють бізнес-клімат агровиробники західних областей ‒ дослідження

У лютому аграрний бізнес-клімат виробники оцінили в +16,8 пунктів. Це гірше, ніж у листопаді 2016 року (+23,86 пункти), але краще, ніж у лютому 2016 року (-18,8 пунктів). Таким чином загальний позитивний тренд зберігається.

Про це свідчать результати шостого дослідження аграрного бізнес-індексу (АБІ), проведеного АПД та УКАБ в лютому 2017 року.

З листопада 2016 року більшість факторів мали негативний вплив на бізнес-клімат ведення агробізнесу. Проте виробники і досі оцінюють загальну економічну ситуацію як відносно добру (+30,7 пунктів).

Основними позитивними факторами респонденти назвали рівень продуктивності (+34,7 пункти), доступ до обладнання та машин (+25,6 пунктів), а також доступ до професійних висококваліфікованих кадрів (+25,6 пунктів).

Негативними факторами, про які найбільше згадували респонденти, стали відсутність державного сервісу (-41,2), вплив макроекономічної ситуації (-40,2 пункти), доступ до зовнішнього капіталу (-18,3 пункти).

У лютому 2017 року бізнес-клімат виробників центральних регіонів України оцінений на рівні +13 пунктів, південних областей ‒ +17 пунктів, північно-східних ‒ +15 пунктів, західних ‒ +27,6 пунктів.

Втретє поспіль всі виробники, незалежно від їх розміру та земельного банку, оцінили бізнес-клімат на позитивному рівні. Проте оцінка однієї з основних груп виробників ‒ підприємств з земельним банком менше 5 тис. га ‒ є мінімальною: +0,2 пункти. Така ситуація свідчить про чіткий зв’язок позитивної оцінки з масштабом виробництва понад 5 тис. га та холдинговою структурою, оскільки індивідуальні підприємства з банком земель понад 5 тис. га та холдингові формування надають значно кращу оцінку, ніж інші.

Домогосподарства відзначили значне поліпшення ситуації ‒ на рівні 139,6 пунктів, тоді як інші виробники ‒ близько до 100 пунктів.

Бізнес-клімат підприємств відрізняється також відносно спеціалізації. Оцінка господарств м’ясного напряму є умовно позитивною (+1,1 пункти). Підприємства, що спеціалізуються на рослинництві, ‒ на рівні +12,1 пункти. А виробники зі змішаним типом виробництва, які переважно є домогосподарствами, оцінили в 24,6 пункти.

Найвищий рівень бізнес-індексу визначений виробниками змішаного типу ‒ 139,6 пунктів. Бізнес-індекси виробників тваринництва і рослинництва є значно гіршими: 99,8 та 100,7 пунктів відповідно.

Довідка

Бізнес-індекс демонструє суб’єктивну оцінку змін умов господарювання відносно базисного розрахунку в серпні 2015 року (значення вище 100 визначає поліпшення, нижче 100 – деградацію умов бізнесу).

Бізнес-клімат демонструє суб’єктивну оцінку поточного стану умов господарювання та їх річну перспективу. Варіюється між значенням -100 (вкрай несприятливі умови), нейтральним значенням – 0 і до +100 (вкрай сприятливі умови)

Індекс розраховується поквартально.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!