Два кроки в торговельній співпраці з Китаєм
Україна та Китай знайшли спільну мову щодо виконання деяких спірних положень контракту на постачання продукції ДПЗКУ. Про це під повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.
«Відносини з китайцями почали теплішати. Заміна в. о. ДПЗКУ дала свої результати… Провели складні переговори й дійшли до того, що питання ексклюзивності, на якій наполягали китайці, відкладаємо. Хоча це була їхня категорична вимога… Результатом став запуск форвардної програми. Наразі ДПЗКУ ще готує програму з керування ризиками можливих неповернення в рамках цих форвардів», — пояснив Тарас Кутовий.
Другий крок співпраці — добудова на державній землі в рамках одного з терміналів ДПЗКУ нових елеваторних потужносте.
«Потрібно там добудувати банки, збільшити можливість відвантаження зернових саме ДПЗКУ. Адже сьогодні компанії їх не вистачає. Гроші на це є: в Укрексімбанку лежить понад 1 млрд доларів з китайського кредиту. Вони витрачаються за згодою китайської сторони. Запуск форвардної програми — це перший крок у цьому напрямі», — пояснив він.
Нагадаємо, що нещодавно в інтерв’ю Т. Кутовий розповів деталі, як саме збільшуватимуться елеваторні потужності державного зернового оператора, залучаючи дрібний бізнес.
«Одним із головних інвестиційних планів на 2017 р. для ДПЗКУ стане будівництво нових елеваторів на ще непокритих територіях. Це можна робити в кооперації з місцевими гравцями на тих ринках, де вони зможуть стати міноритарними акціонерами цих елеваторів, брати участь в кооперативному керуванні й зробити такий процес максимально прозорим. Якщо це вдасться, то фактично обсяги реалізації від малих і середніх виробників істотно виростуть. У чому вигода? У додатковій маржі», — зазначив він.
Міністр наголосив, що наразі ДПЗКУ може купувати великі партії двома шляхами: перший — у посередників, які збирають зерно в малих і середніх, другий — безпосередньо працювати з виробниками, якщо вони організовані в кооперативи, і запропонувати їм преміальну ціну (як для великої партії).
За матеріалами The DairyNews
Додати коментар