Овочі-Ягоди-Сад

Ціна закупівлі волоського горіха зростатиме через невисокий урожай ‒ експерт

Ціна закупівлі волоського горіха зростатиме через невисокий урожай ‒ експерт

Сезон збирання волоського горіха в Україні вже в активній стадії у південних областях, буквально ось-ось почнеться в центральних, а протягом найближчих тижнів ‒ у більш північних областях.

Цього року в країні очікується спад врожайності волоського горіха, особливо в центральних і західних областях, де він примерз. Про це розказав порталу Orehovod.com керівник компанії Horus Group Сергій Гвоздик.

У 2015 році в Україні було зібрано 116 тис. тонн. горіха, а цього року очікується близько 80 тис. тонн, що майже на 30% менше. Відповідно цей фактор повинен штовхати ціну закупівлі вгору, зауважив експерт.

Разом із тим тенденції українського ринку повністю залежать від стану світового ринку, основну частину якого формують Китай, США.

Так, за даними California Walnut Board and Commission, у 2016 році в Китаї і США очікується зібрати більший урожай, ніж торік. У Китаї ‒ в 1,5 рази: 900 тис. тонн проти 600 тис. тонн у 2015 році. У США ‒ 670 тис. тонн проти минулорічних 602 тис. тонн.

Світовий ринок очікує зростання з 1,7 млрд тонн до 1,9 млрд тонн, наголошує Сергій Гвоздик. «Світовий ринок буде більш насичений горіхом у 2016 році порівняно з 2015 роком. Отже це буде мати вплив і на ціну в світі на горіх: чим вище пропозиція, тим нижче ціна».
 
Експерти (та ж California Walnut Board and Commission) планують, що світова ціна на горіх цього року сягне $1,6/кг (приблизно 40 грн.) для нечищеного і $8/кг (приблизно 200 грн.) для світлого «екстра» метелика.

На початку вересня горіх у населення закуповували за ціною 10-15 грн., розказав керівник компанії Horus Group. «На початку сезону горіх має більшу вологість, відповідно, це також впливає на ціну закупівлі у населення. Пізніше, з урахуванням ланцюжка заготівельників, більші, оптові, заготівельники з товарними партіями (від 20 тонн) будуть готові продавати на внутрішньому ринку цілий горіх за ціною від 25 грн.», ‒ вважає Сергій Гвоздик.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!