Рейтинги «Кернела» в національній валюті підвищено до «B-» ‒ Fitch Ratings
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) агрохолдингу «Кернел» у національній валюті до рівня «B-» з «CCC».
Разом із тим довгостроковий РДЕ в іноземній валюті підтверджений на рівні «ССС».
Національний довгостроковий рейтинг компанії підвищено з рівня «A- (ukr)» до «AA + (ukr)». Прогноз по рейтингах ‒ «стабільний».
«Підвищення РДЕ в національній валюті і національного довгострокового рейтингу відображає стійкість бізнесу «Кернелу» в умовах політичної та економічної невизначеності в Україні, завдяки бізнес-моделі компанії, орієнтованій на експорт, і обмеженій залежності від української банківської системи. Разом із сильними показниками кредитоспроможності це обумовлює РДЕ компанії в національній валюті на один рівень вище. РДЕ в іноземній валюті у «Кернела», як і раніше, стримується межею України «CCC», ‒ йдеться у повідомленні.
Як зазначають у Fitch Ratings, більш істотне підвищення рейтингу відносно РДЕ України в національній валюті стримується ризиками рефінансування, з якими компанія стикається кожного року в рамках продовження її кредитних ліній для фінансування циклів закупівлі зерна і виробництва соняшникової олії. Крім того, рейтинг «B-» враховує ризики, пов’язані із залежністю компанії від закупівлі зерна і насіння соняшнику в Україні та від інфраструктури в країні.
Крім того, рейтингове агентство очікує, що в 2016-2017 фінансовому році скоригована агентством EBITDA «Кернела» скоротиться приблизно до $300 млн (у 2015 ФР ‒ $346 млн) унаслідок зниження маржі з перероблення соняшнику відносно виключно високих рівнів у 2015 ФР.
При цьому в агентстві відзначають, що прибуток компанії підтримуватиметься гарною врожайністю в сільськогосподарському сегменті і розширенням переробних потужностей після придбання заводу з переробки насіння соняшнику Creative.
«Подальше зниження EBITDA до рівня близько $250-260 млн на рік можливо, починаючи з 2018 ФР у зв’язку з ростом витрат у рослинництві в разі відсутності подальшого істотного зниження гривні, а також з урахуванням більш консервативних припущень щодо врожайності в сільськогосподарському сегменті. Проте операційні грошові потоки повинні залишитися достатніми для покриття очікуваних капітальних вкладень і дивідендів», ‒ додали у Fitch.
Довідка
«Кернел» ‒ найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну.
Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. З 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.
Переробні потужності «Кернела» складають 3 млн тонн насіння соняшнику на рік, що дозволяє отримати 1,3 млн тонн соняшникової олії і близько 1,2 млн тонн соняшникового шроту.
Додати коментар