Сільськогосподарські енергетичні культури пропонується включити до Держреєстру сортів рослин
Міжвідомча робоча група з питань удосконалення нормативно-правової бази щодо стимулювання сфери вирощування і використання багаторічних енергетичних культур запропонувала внести їх до Державного реєстру сортів рослин.
Як повідомляється на сайті Кабміну, в Держреєстрі сортів рослин відсутній розділ «Сільськогосподарські: енергетичні». Це викликає ряд перешкод для вирощування, переробки та реалізації таких культур, що важливо в умовах роботи України на шляху заміщення природного газу.
За словами голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, невідкладного вирішення потребує і питання спрощення процедури реєстрації енергетичних культур у цьому реєстрі.
«Наразі цей процес включає польові випробування, які тривають близько трьох років. Це дуже тривалий період часу для інвесторів, які бажають працювати в цій сфері», ‒ вважає він.
На думку членів робочої групи, доцільно автоматично вносити до Держреєстру сортів рослин ті енергетичні культури, які вже введені до відповідних реєстрів країн ЄС.
В ході дискусії обговорювалися питання створення групи «Біоенергетичні сільськогосподарські культури» в Класифікаторі видів економічної діяльності. Через відсутність енергокультур у класифікаторі потенційні підприємці відмовляються закладати енергетичні плантацій. Окрім того, така ситуація унеможливлює вирішення питання цільового призначення землі під вирощування енергокультур.
Згідно з повідомленням, в Україні з 32 млн га сільськогосподарських земель понад 4 млн га ‒ малородючі, які можна задіяти для вирощування енергетичних культур. Ці рослини є джерелом біомаси, яку використовують для заміщення газу.
«Так, при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур і середній врожайності 11,5 млн тонн на рік можна замістити до 5,5 млрд кубометрів газу на рік, ‒ зазначає начальник управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко. ‒ Таким чином, потенційно Україна може заміщати енергетичними культурами близько 20 млрд кубометрів газу, що сприятиме досягненню енергонезалежності».
За результатами засідання члени робочої групи дійшли згоди про необхідність внесення змін і доповнень до Державного реєстру сортів рослин і Класифікатора видів економічної діяльності із залученням до цього процесу зацікавлені центральні органи виконавчої влади.
До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники Мінагрополітики, Держенергоефективності, Держгеокадастру, Держагентства з питань зони відчуження України, Біоенергетичної асоціації України, компаній, які вирощують енергетичні культури, громадських організацій.
По результатам заседания члены рабочей группы пришли к согласию о необходимости внесения изменений и дополнений в Государственный реестр сортов растений и Классификатор видов экономической деятельности с привлечением к этому процессу заинтересованные центральные органы исполнительной власти.
Додати коментар