Казахстан запрошує українським фермерів інвестувати в його сади
Найоптимальніший шлях виходу українських фермерів на яблучний ринок Казахстану – інвестиції в спільні виробничі проекти з фермерами країни безпосередньо в Казахстані. Про це заявив директор казахської компанії Alatau Fruits Engineering Теміржан Жалгасбаєв, повідомляє сайт «Шувар».
«Більше половини ринку яблук Казахстану зараз займає імпортна продукція. Пріорітетом для уряду нашої країни є саме заміщення імпортної продукції. Тому, в Казахстані досить серйозно працюють державні програми з фінансової підтримки садівничого сектору, – повідомив Теміржан Жалгасбаєв. – Це прекрасна можливість для українських фермерів, які могли б успішно застосовувати свій досвід у Казахстані, де зараз гостро відчувається дефіцит професійних садівників».
Нагадаємо, Казахстан зараз входить у ТОП-20 країн-імпортерів яблук у світі. Щодня країна імпортує більше 160 тис. тонн яблук. Внутрішнє ж виробництво, незважаючи на інтенсивні темпи росту, не дотягує навіть до 200 тис. тонн.
Відмовляючись від довготривалого зберігання яблук, казахські виробники втрачають великі можливості. Дефіцит сховищ – основна причина різкого подорожчання яблук у Казахстані у другій половині сезону, підкреслив Теміржан Жалгасбаєв. Окрім цього, казахські споживачі завжди надають перевагу місцевим яблукам. За його словами, вимоги до якості яблук у Казахстані зараз нижчі, ніж в ЄС і навіть Росії.
За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», через обмежені можливості для експорту українські фермери продають продукції мінімум за вдвічі меншою ціною, ніж минулого року. До того ж, окрім яблук нового врожаю, на ринку присутні яблука минулорічного врожаю, які фермери не встигли продати взимку чи навесні.
«Абсолютна більшість українських садівників зараз просто чекає зняття заборони Росією, ‒ каже Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. ‒ Це велика помилка, оскільки ембарго може тривати роками, а його відміна не гарантує запровадження нової заборони. Тому зараз найкращий час, щоб замислитися про диверсифікацію експорту і про позиціонування української продукції на внутрішньому ринку».
На думку Тетяни Гетьман, урожай яблук в Україні цього сезону буде дещо вищим, ніж торік, тобто тиск на ціни посилиться. За таких умов, розраховувати на відносно непоганий фінансовий результат можуть лише господарства, які запропонують ринку продукцію дуже високої якості.
Додати коментар