Площі під соєю в Україні можна збільшити до 5-7 млн га – експерт
Валове виробництво сої в 2016 році не перевищить торішнього і складе близько 3,9 млн тонн, прогнозують в Асоціації «Дунайська соя».
«Цього року в Україні спостерігається незначне зниження посівних площ під соєю до 1,9-2 млн га через нижчі результати минулого року, що вибилися з так званого зростаючого тренду, і побоювань аграріїв щодо погодних умов у цьому році», – зазначає регіональний директор «Дунайської сої» в Україні Інна Ільєнко.
За її словами, середня врожайність сої в Україні – на рівні 2,1 тонн/га, що мінімум на 10% менше за середні показники країн Західної Європи і майже на 40% нижче показників таких країн-лідерів, як Німеччина, Італія, Канада.
Заступник директора департаменту з планування та контролю в сфері рослинництва корпорації «Сварог Вест Груп» Володимир Степанчук вважає, що Україна має можливість вийти на середній показник врожайності по сої у 3 тонни/га. Проте для цього необхідні ефективні технології вирощування, якісні показники і виробничо-збутові ланцюжки, які простежуються.
«Багато господарств отримують урожайність сої на рівні 1 тонна/га. Звичайно, такий результат їх лякає. Тому ми і спостерігаємо зменшення площ під соєю, – пояснює Володимир Степанчук. – А маючи навички і технології вирощування традиційної сої, площі під цією культурою в Україні можуть збільшитися і до 5-7 млн га. При цьому можлива і певна регіональна спеціалізація відповідно до якості і цільовим призначенням сої».
Інна Іллєнко наголошує, що у 2016 році уповільнення зростання виробництва сої в Україні відповідає загальноєвропейським тенденціям: якщо в 2015 році площі під соєю в Європі збільшилися на 21,5%, то в 2016 році – тільки на 4,2% до майже 4,2 млн га.
«Тим не менш, в Україні серед олійних культур за темпами зростання виробництва соя поступається лише соняшнику», – додає експерт.
Як повідомлялося з посиланням на дані Держстату, валовий збір сої в Україні в 2015 році збільшився на 0,9% –до 3,92 млн тонн.
Додати коментар