Продуктивність українського с/господарства значно відстає від інших країн - експерти
Українському агробізнесу потрібно збільшити продуктивність діяльності своїх підприємств, зазначають експерти компанії EY в Україні в своєму огляді аграрного сектору країни.
Як зазначають експерти, незважаючи на позитивні зрушення, в цілому продуктивність сільського господарства в Україні все ще значно відстає від інших країн. За даними FAOSTAT, середня врожайність зернових культур у нас приблизно в два рази нижче, ніж в США і країнах Західної Європи.
На думку авторів огляду, існує величезний потенціал скорочення витрат і втрат на всіх етапах ланцюжка поставок. Наприклад, в зерновому секторі логістичні витрати на тонну зерна в півтора рази вище, ніж у Франції, Німеччині та США. Тому у вітчизняних аграріїв є всі передумови для збільшення рентабельності своєї діяльності.
Однією з важливих проблемних зон українського агробізнесу є підбір кадрів і дисципліна персоналу, що особливо актуально для виробничих кластерів в регіонах. Тому компанії прагнуть розробляти комплексні системи навчання та підвищення кваліфікації своїх співробітників, а також приділяти особливу увагу мотивації і стимулюванню персоналу.
Одним з найбільш важливих трендів українського агробізнесу є інтенсифікація взаємодії зі світовим співтовариством, в тому числі вихід на нові ринки та залучення іноземних інвесторів. Успішний вихід на нові ринки вимагає від компаній чіткого розуміння своїх сильних і слабких сторін, особливостей і кон’юнктури цільових ринків збуту і наявності продуманої стратегії позиціонування в нових географіях. Обов’язковою умовою присутності на ринку ЄС є відповідність продукції стандартам європейської якості та вимогам харчової безпеки. Тому стратегія виходу на нові ринки і гармонізація стандартів якості до європейських норм є одними з ключових напрямків для подальшої роботи українського сільського господарства.
“Крім того, для залучення іноземних інвестицій важливий достатній рівень конкурентоспроможності, прозорості та ефективності бізнесу компанії. Для цих цілей українські аграрії прагнуть максимально оптимізувати і структурувати свою бізнес-модель, а також відповідати міжнародним принципам корпоративного управління. Дані тренди є визначальними для формування майбутньої структури агробізнесу України”,- зазначають експерти.
Додати коментар