Винороби звинуватили Кабмін у знищенні галузі
Кабмін звинуватили у знищені виноградарства і виноробства в Україні. Про це пише «Кherson.net.ua».
В ході візиту на Херсонщину заступника міністра аграрної політики і продовольства Олени Ковальової пройшла зустріч чиновниці з агропромисловим активом області.
Захід був організований в дегустаційному залі підприємства ПАТ «Дім марочних коньяків “Таврія”» в Новій Каховці
Присутні на зустрічі представники виноробних підприємств, а також депутати обласної ради Юрій Одарченко та Верховної Ради Федір Розкішшю, звинуватили чиновників міністерства та весь український Кабмін в навмисному знищенні виноградарства і виноробства в країні. На їхню думку, зараз уряд відверто лобіює інтереси зарубіжних виноробних компаній.
Так, з 2016 року в Україні скасовані мита на імпорт вин і коньяків. У той же час, з 17 квітня 2015 для українських виноробів було скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в розмірі 1,5% від виручки, поступившись місцем акцизному збору в розмірі 5%.
Крім того, на думку виноградарів, галузь буквально «йде на дно» після скасування спеціального режиму відшкодування ПДВ аграріям, а діюча сьогодні норма про сплату 500 тисяч гривень за ліцензію на оптовий продаж вин з власної сировини практично знищує дрібні та середні підприємства.
Чималу лепту в цю кризову ситуацію внесла і анексія Криму, в результаті якої Україна позбулася 31% площ під виноградники.
Таким чином, за словами виконуючого обов’язки директора ПАТ «Дім марочних коньяків “Таврія”» Олега Єрьоменка, в даний час українські виробники змушені компенсувати витрати в розмірі як мінімум 20% з кожної пляшки, що робить їх продукцію неконкурентоспроможною на внутрішньому ринку. Імпортний же товар, на його думку, має надзвичайно сумнівну якість.
«Мені незрозуміло, навіщо взагалі чиновники міністерства приїжджають в регіони, — зазначив Олег Єременко, — адже, по суті, їм нема чого сказати виробникам. Зараз дійде до того, що винороби просто переорієнтують своє виробництво, будуть випускати якісь соки-води, наприклад. А штати підприємств при такому розкладі доведеться скорочувати мінімум наполовину. Сьогодні на “Таврії” працює понад тисячу осіб, підприємство є бюджетоутворюючим для Нової Каховки. Звільнення сотень працівників, на яке ми незабаром змушені будемо піти, обернеться соціальною катастрофою для міста».
Додати коментар