Фінансові ринки спричинили депресивні настрої на світових сільгоспринках
Товарні ринки Європи як і раніше залишаються депресивними, перебуваючи під тиском фінансових. У той же час вчора продажі посилилися.
Про це йдеться на Agritel.
Єгипет намагається отримати вигоду від цього зниження цін, запустивши тендер на купівлю пшениці, де Франція і Аргентина будуть знову конкурувати між собою. Відвантаження з цього тендеру відбудеться між 20 лютого і 1 березня.
Незважаючи на потенційний імпорт в 6 млн тонн кукурудзи Південною Африкою через посуху, на Euronext ціни на кукурудзу були нижчі, ймовірно, через зниження споживання, пов’язаного з початком пташиного грипу. Це може скоротити споживання кукурудзи на 200 тис. тонн.
Ціни ріпаку знизилися, в контексті сильного імпорту каноли з Канади в ЄС. Також відзначимо, що зниження нафти негативно позначається на цінах олійних, зниження до 27 дол./барель, самого низького рівня з 2003 року.
Американські ринки знову знижувалися, головним чином соя, в контексті депресивного стану фінансових ринків. Навіть незважаючи на імпорт Китаю, який виглядає незачепленим уповільненням китайської економіки, але перспектива гарного врожаю в Південній Америці тисне на ціни.
На Чиказькій торговій біржі кукурудза була підтримана закриттям частини коротких позицій фондами. Поріг в 3,50 дол./бушель розглядається як довгостроковий фундаментальний рівень підтримки.
Крім того, на цьому тижні виробництво етанолу виглядає трохи вище, а саме млн барелів/день.
Американська пшениця, як і раніше залишається під тиском через відсутність конкурентоспроможності на міжнародній арені, незважаючи на прогноз зниження врожаю 2016 через скорочення площ.
Вчора фонди продали 6,5 тис. контрактів сої та 1 тис. пшениці, тим не менше вони придбали 4 тис. контрактів кукурудзи.
На Чорноморському ринку, слідуючи за падінням котирувань нафти, рубль досяг рекордно низького рівня по відношенню до долара — 81 рублів. Внаслідок цього експортне мито на пшеницю продовжує збільшуватися і зараз складає близько 12 дол. Ця девальвація рубля повинна стимулювати російську владу якнайшвидше внести зміни в систему розрахунку податку. Рішення, як і очікується, буде прийнято до кінця місяця. Міністр сільського господарства закликав до зниження, або ж повне скасування цього податку. Насправді, спочатку ця міра була прийнята, з метою обмеження впливу інфляції на ціни борошна і хліба, таким чином оператори ринку навіть не розглядають варіант зі скасуванням мита.
Додати коментар