Конференція «Точне землеробство-2016», м.Київ, вересень 2016 року

Поділитись:

Увага з боку сільгоспвиробників до методів точного землеробства з кожним роком посилюється. І справа не в тому, що аграрії тяжіють до абсолютної точності у виконанні агроприйомів. Усе значно простіше: ця точність дає змогу заощаджувати на витрачанні пального, добрив, пестицидів, трудових ресурсів. Розміри економії чималі – від 20 відсотків і вище. На сьогодні в багатьох господарствах України вже напрацьовано достатній досвід застосування методів точного землеробства, який дає змогу називати реальні цифри фінансової ефективності.

 

Тому й не дивно, що на запрошення журналу The Ukrainian Farmer взяти участь у черговій конференції «Точне землеробство» відгукнулися понад 100 господарств, які відрядили в Київ не лише профільних спеціалістів, а часто й перших керівників. Також конференція зібрала велику кількість компаній-спонсорів, які висловили бажання підтримати цей захід і вкотре запропонувати аграріям інноваційні рішення. Так, генеральним партнером конференції виступила компанія «Кун», технічним партнером — «Case IH», ексклюзивним партнером – «Трімбл», спеціальним партнером — «Геозіс», офіційним партнером — «Ведерстад», інноваційним партнером — «Смарт Фармінг»; партнером з точного землеробства — «АгріЛаб» і юридичним партнером — «ІМГ Партнерс».

 

Конференція відбулася у дводенному режимі. Перший день був заповнений доповідями і дискусіями. Інформаційно насиченими та цікавими були виступи представників компаній, які реалізують технічні засоби й програмне забезпечення на ринку України. Зокрема, особливо хотілося б відзначити такі доповіді:

 

  • Технічні засоби для точного землеробства — Борис Онищенко (компанія «Кун»)
  • Система інформаційного менеджменту Connected Farm— Сергій Демиденко (компанія «Трімбл»);
  • Нова система Aim Command на обприскувачах — Микола Чорнонос, Анатолій Мацюк (компанія «Case IH»);
  • Супутникові технології в точному землеробстві — Юрій Пекун (компанія «Геозіс»);
  • Досвід використання точного землеробства у ТОВ «Журавське» — Володимир Іващенко (ТОВ «Журавське»);
  • Практика використання елементів точного землеробства в Україні — Ярослав Бойко (компанія «АгріЛаб»);
  • Програмні продукти: від аналізу до прийняття рішення — Артем Белєнков (компанія «Смарт Фармінг»);
  • Актуальні питання безпеки земельного банку — Ігор Мельник (компанія «ІМГ Партнерс»).

Жваве обговорення в залі викликали виступи спеціалістів агропідприємств, які розповіли про досвід упровадження систем точного землеробства, а також відповіли на численні запитання. Зокрема, це були Олег Гладкий («Світанок Старі Маяки»), Дмитро Костарєв (ПП «Західний Буг»), Валерій Даценко (ГК «Кернел»).

 

На другий день учасники конференції виїхали в поле (особлива подяка за надання демомайданчика компанії «Агро Регіон»), де протягом кількох годин спостерігали за практикою застосування різноманітних технічних засобів точного землеробства — систем автоматичного відключення окремих секцій обприскувача, безпілотного літального апарата, мобільного пробовідбірника тощо.

 

Усі, хто взяв участь в роботі конференції, відзначили її високу інформаційну насиченість, актуальність представлених даних, а також комфортні умови для плідної та ефективної роботи, що їх створили організатори заходу.

Поділитись: