Конференція "Ярий клин: виростити і вигідно продати"

Поділитись:

Конференція «Ярий клин», яку щороку організовує журнал The Ukrainian Farmer та AGP Media Conferences, цьогоріч проходила в дещо зміненому форматі. Не на один день, а на два, не в Київ, а в Миколаїв завітали сільгоспвиробники, аби дізнатися про основні тенденції ринку ярих культур, про найновіші досягнення в технології їх вирощування, а також про досвід провідних господарств у вирощуванні соняшнику, кукурудзи, сої та сорго.

 

Ексклюзивним партнером конференції виступила компанія YARA, інноваційним партнером — DEKALB, партнером зі зрошення — компанія LINDSAY, офіційним партнером RAGT SEMENS і спеціальним — SUMIAGRO UKRAINE.

 

У перший день конференції увазі учасників організатори запропонували низку цікавих доповідей. Зокрема, Тапіо Лахті, агроном країн Східної Європи, поінформував про систему живлення ярих культур, що пропонує компанії YARA вітчизняним сільгоспвиробникам. Олександр Олійник, керівник департаменту розвитку продуктів ТОВ «Самміт-АгроЮкрейн», свою доповідь зосередив на проблемних питаннях у системі захисту польових культур і як їх можна вирішити за допомогою японських препаратів, що пропонує ця компанія. Микола Хмарський, керівник розвитку бренда та продукції в Україні компанії RAGT SEMENS, розказав про особливості технологій вирощування гібридів соняшнику та сорго в умовах посухи, від цієї французької компанії. Представник компанії LINDSAY Володимир Ковальський повідомив про технологію вирощування ярих культур на зрошенні, що останнім часом стала актуальною для України. А Євген Лисоматко з ТОВ «Монсанто Україна» запропонував шляхи підвищення продуктивності кукурудзи в умовах зрошення півдня України.

 

Не залишили байдужими учасників виступи експертів і практиків аграрного ринку — аналітика ринку Олексія Харсуна («Прибуткове вирощування ярих культур в умовах цінового шоку. Планування, проблеми, типові помилки та шляхи їх вирішення»), керівника центру стратегічних досліджень АПК Олександра Маслака («Оцінка поточної ситуації та макроекономічний прогноз розвитку ринку ярих культур»), головного менеджера відділу форвардних закупівель Департаменту закупівель та логістики Торгово-експортної філії ПАТ «ДПЗКУ» Артема Гробова («Форвардний контракт як варіант економічної стабільності аграрного підприємства»), генерального директора компанії «Соєвий вік» Олександра Ушакова («Український ринок сої в контексті європейського та світового»), головного агронома ТОВ «Золотий колос» Василя Сюрченка («Ущільнення сівозміни соняшником без втрати продуктивності»), заступника директора з виробництва компанії «НІБУЛОН» Костянтина Хмельницького («Переваги вирощування сорго: рентабельність і можливості»), головного агронома ДП АГ «Асканійське» Віктора Ніжеголенка («Досвід організації системи зрошення на посівах ярих культур»).

 

Другого дня всі учасники попрямували на ознайомчу екскурсію на експортний перевантажувальний термінал сільгосппідприємства «НІБУЛОН», де побачили шлях зерна від воріт підприємства та до навантаження на танкери. Бонусом для аграріїв стало відвідування суднобудівного-судноремонтного заводу компанії «НІБУЛОН». Його директор Дмитро Горбенко розповів про історію та плани. Учасники конференції оглянули буксири проекту POSS-115, які будуються на заводі, виявивши зацікавленість в етапах зведення суден і їх технічних характеристиках.

Поділитись: