Мінекономіки виділило перші цього року 126 млн грн на компенсації за агротехніку
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України затвердило першу виплату 2026 року за програмою компенсації 25% вартості вітчизняної сільгосптехніки. Державну підтримку отримають 382 агровиробники, які купували обладнання українського виробництва.
Про це повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.
Відшкодування на загальну суму 126,1 млн грн отримають фермери, які подали заявки у грудні 2025 року, січні та лютому 2026 року. Компенсацію нараховано за купівлю 864 одиниць техніки від 118 вітчизняних машинобудівних підприємств.
«Коли фермер купує українську техніку і отримує назад чверть її вартості, виграють усі: аграрій економить, а виробник бачить зростання попиту. Понад 126 млн грн першої виплати 2026 року — це 864 одиниці нової агротехніки, яка вже працює на полях і фермах», — зазначив міністр економіки Олексій Соболев.
Найактивніше програмою скористалися аграрії Одещини (25,8 млн грн), Тернопільщини (13,8 млн грн) та Чернігівщини (9,5 млн грн). У 2026 році на реалізацію цієї програми у бюджеті передбачено 1,8 млрд грн.
Щоб отримати 25% відшкодування, агровиробники мають обрати техніку з офіційного Переліку Мінекономіки, що налічує 14 425 позицій, придбати її та подати заявку через уповноважений банк. Програма є частиною державної політики «Зроблено в Україні».
Читайте також: На Вінничині планують запустити виробництво лінійки тракторів